Get Adobe Flash player

Sygnał do Premier Beaty Szydło

Czy uważasz, że należy wysłać zdecydowany sygnał w formie zorganizowanej do Pani Premier Beaty Szydło o niezadowoleniu środowisk mundurowych z powodu braku postępów prac nad ustawami o zwolnieniach lekarskich L4, zaopatrzeniu emerytalnym w art. 15 A oraz propozycją wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu służby do 6 miesięcy?

Dodaj nową odpowiedź!
2 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

Odpowiadając na Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi dotyczący ogromnego  zapotrzebowania na krew, funkcjonariusze zrzeszeni w Zarządzie Terenowym NZZZ FSG w Łodzi oraz pracownicy Portu Lotniczego w Łodzi  postanowili w dniu 14 listopada 2017 r. honorowo oddać krew.

Akcja odbyła się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Łodzi, gdzie sala konferencyjna zmieniła się na kilka godzin w Mobilny Punkt Krwiodawstwa.

Honorowo postanowiło oddać krew  10  funkcjonariuszy z Placówki SG w Łodzi oraz                     12 Pracowników Portu Lotniczego. Większość dawców posiadała już legitymacje Honorowego Dawcy Krwi, ale dla kilkorga osób był to przysłowiowy „pierwszy raz” ale jak zapewniali – nie ostatni.

 Efekt wspólnej Akcji  to ponad  10 litrów pozyskanego ”bezcennego daru” .

Pracownicy Centrum wiedzą, że to właśnie z takich akcji, jak ta do Banku Krwi trafiają litry życiodajnego płynu.  To właśnie krew – jedyna płynna tkanka w organizmie człowieka, stanowiąca ok. 7% masy ciała – spełnia wiele funkcji o fundamentalnym znaczeniu dla życia.

Oddając krew -  okazaliśmy serce i mamy poczucie satysfakcji, że uratowaliśmy czyjeś zagrożone życie.

Mamy nadzieję, że nasza Akcja będzie miała charakter cykliczny.

Czytaj więcej...

W dniu 11.11.2017r. z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy Placówce SG w Łodzi wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Główne uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi, następnie odbył się apel poległych, złożenie wieńców przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza oraz defilada kompanii honorowych.

W tym roku funkcjonariusze Placówki SG w Łodzi wystawili wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Równocześnie w tym dniu na rynku łódzkiej manufaktury funkcjonariusze Placówki SG w Łodzi po raz ósmy wzięli udział w Pikniku Niepodległościowym.

Piknik był częścią wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Patronat nad obchodami objęli wojewoda łódzki, marszałek województwa łódzkiego oraz prezydent miasta Łodzi.

Funkcjonariusze Placówki SG w Łodzi prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Placówki min. samochody służbowe, kombinezon pirotechniczny, mobilny sprzęt służący do kontroli granicznej.

W obchodach Święta Niepodległości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych min. Policji, Wojska Polskiego, nie zabrakło także 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

W przeddzień uroczystości 11 listopada w Łodzi odbył się turniej służb mundurowych w strzelaniu o puchar Wojewody Łódzkiego z okazji Święta Niepodległości. Na 10 drużyn, które wzięły udział w zawodach przedstawiciele Placówki zdobyli I miejsce drużynowo      w konkurencji ze strzelania z karabinka sportowego. Natomiast w kategorii indywidualnej I miejsce zdobył przedstawiciel Zarządu Terenowego st. chor. szt. SG Sławek Mińkowski – serdecznie gratulujemy !

Uroczyste wręczenie pucharów odbyło się podczas oficjalnego rozpoczęcia tegorocznego Pikniku Niepodległościowego. 

Przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy Placówce SG w Łodzi wraz z Komendantem Placówki ppłk SG Krzysztofem ZABIELSKIM  w dniu 31.10.2017 r. zapalili znicze pamięci przy Pomniku Powstania Warszawskiego w Łodzi oraz na  grobach uczestników Powstania Warszawskiego m.in. Henryka Gołębiowskiego.

Pomnik Powstania Warszawskiego ze znakiem Polski Walczącej mieści się na powstańczym skwerze u zbiegu al. Palki i ul. Wojska Polskiego w Łodzi.

Henryk Gołębiowski, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz Batalionu AK "Baszta", inicjator pomnika i skweru im. Powstańców Warszawskich w Łodzi, odznaczony Krzyżem Walecznych, Warszawskim Krzyżem Powstańczym oraz w dniu 25 maja bieżącego roku medalem pamiątkowym podczas uroczystych obchodów 26. Rocznicy utworzenia Staży Granicznej, która miała miejsce na Placu Dąbrowskiego w Łodzi, to ważna postać w nie tylko w historii powstania warszawskiego ale także w historii miasta Łodzi.

Znicze zafundował Zarząd Oddziałowy przy NwOSG w Warszawie.

Użytkowników:
2
Artykułów:
1582
Zakładek:
13
Odsłon artykułów:
4971708

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej Związek Zawodowy Strażaków Florian Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa

facebook

ZO NSZZ FSG przy NWOSG

Cosinus

 

 

 

Współpraca

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Komendzie Głównej Straży Granicznej


Związek Zawodowy Strażaków "Florian"
Mazowiecki Zarząd Wojewódzki


 
Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów WOJ.MAZOWIECKIEGO


Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Morskim Oddziale Straży GranicznejZarząd Oddziałowy NSZZ FSG

w Białymstoku
www.zopodlaski.pl

 Ochotnicza Straż Pożarna
Ratownictwo Wodne
Nowy Dwór Mazowiecki


 

Link do strony głównej
Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej


Legitymacja NSZZ FSG

Aktualności MSW

stat4u