Get Adobe Flash player

Sygnał do Premier Beaty Szydło

Czy uważasz, że należy wysłać zdecydowany sygnał w formie zorganizowanej do Pani Premier Beaty Szydło o niezadowoleniu środowisk mundurowych z powodu braku postępów prac nad ustawami o zwolnieniach lekarskich L4, zaopatrzeniu emerytalnym w art. 15 A oraz propozycją wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu służby do 6 miesięcy?

Dodaj nową odpowiedź!
2 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

W dniu 12 lipca Funkcjonariusze z PSG Warszawa Modlin brali czynny udział w honorowej zbiórce krwi oraz rejestracji dawców szpiku kostnego. Akcja była zorganizowana na terenie Portu Lotniczego Warszawa Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzień 12 lipca jest datą jubileuszu, w którym mazowieckie lotnisko obchodzi swoje 5 urodziny. Okazji pikniku urodzinowego dla lokalnej społeczności nie mogli przepuścić funkcjonariusze z PSG Warszawa Modlin i jednocześnie związkowcy z NSZZ FSG Modlin razem ZO NSZZ FSG przy NwOSG. Nasz wkład oprócz dobrej zabawy połączonej z odkrywaniem rąbka tajemnicy sprzętu specjalistycznego SG pozwolił zebrać 12 litrów krwi i zarejestrować 21 dawców szpiku kostnego. Jako mundurowi chcieliśmy dodać do całego wydarzenia szerszego wymiaru i przetrzeć szlak „Honorowym bez granic” w nowym miejscu o ogromnym potencjale, również dla ratowania życia ludzkiego. Bardzo dziękujemy Zarządzającemu Portem Lotniczym Warszawa Modlin za umożliwienie i pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia. Mamy również nadzieję na podobne eventy w przyszłości. Podziękowania przesyłam również dla kol. Roberta Lisa Przewodniczącego ZO NSZZ FSG przy NwOSG za osobiste zaangażowanie w naszej zbiórce. Jesteśmy wdzięczni Komendantom PSG Warszawa Modlin za okraszenie zgodą i sprzętem pikniku przed Terminalem. Przede wszystkim wyrazy wielkiego uznania kieruję do wszystkich, którzy oddali cząstkę siebie dla innych, czy to przez krew, czy też przygotowując i opiekując się całym wydarzeniem. Były to bardzo miłe godziny spędzone w szczytnym celu osłodzonym przez cukiernię SweetHome, która sponsorowała pyszne pączki i babeczki z kremem dla naszych gości.

Czytaj więcej...

W dniu 29 czerwca był przedostatnim dniem służby oddanego sprawie związkowca Jacka Sobka. Wiele lat towarzyszył nam w wykonywaniu zadań służbowych w pełni poświęcając się służbie ale przede wszystkim ludziom. Bardzo dobry funkcjonariusz i pełny wiary związkowiec podjął jedną z najtrudniejszych w życiu decyzji odejścia do cywila. Jako jeden z najmilszych funkcjonariuszy był żegnany przez rzesze swoich kolegów i przez całą kadrę kierowniczą przejścia. Może się mylę, ale wydaję mi się, że Jacek miał chwilę zwątpienia w swoim postanowieniu. Może jednak się mylę co do zwątpienia, ale żal żegnać takiego przyjaciela.Wyklaskany,wyściskany i wycałowany z sobie znaną skromnością przyjął prezenty i po uroczystym poczęstunku opuścił nasze szeregi.Życzymy mu samych sukcesów na polu działań cywilnych i zawodowych.

Czytaj więcej...

W dniu 3 czerwca Funkcjonariusze PSG Warszawa Modlin przebywali na wspaniałej wycieczce po Twierdzy Modlin. Pogoda dopisała, a kilkudziesięcioosobowa grupa martwiła się czy ma zapas wody i czy nadąży za przewodnikiem. Specjalnie dla naszych funkcjonariuszy przygotowana była dłuższa trasa, a sam przewodnik nastawił się na „wreszcie” właściwych odbiorców. Oprócz zwiedzania zakamarków Twierdzy mogliśmy poznać historię ubarwioną w anegdoty i legendy Twierdzy oraz Nowego Dworu. Nasza wycieczka zwiedziła samą Twierdzę, forty zewnętrzne, mury, tunele minerskie i wieże widokowe. Tylko dzięki doświadczeniu przewodnika i może w niewielkim stopniu zdyscyplinowaniu mundurowych, nikt się nie zgubił. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem rozległości kompleksu, przemyślanej aranżacji i przeznaczenia poszczególnych elementów Twierdzy.  Nie dziwi więc nikogo, że przez tyle lat Twierdz była głównym ośrodkiem wojskowym i obronnym naszego kraju, a przy tym i stolicy. Był to bardzo miły dzień i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz w takim wyśmienitym towarzystwie.     

Czytaj więcej...

Użytkowników:
2
Artykułów:
1582
Zakładek:
13
Odsłon artykułów:
4971710

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej Związek Zawodowy Strażaków Florian Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa

facebook

ZO NSZZ FSG przy NWOSG

Cosinus

 

 

 

Współpraca

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Komendzie Głównej Straży Granicznej


Związek Zawodowy Strażaków "Florian"
Mazowiecki Zarząd Wojewódzki


 
Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów WOJ.MAZOWIECKIEGO


Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Morskim Oddziale Straży GranicznejZarząd Oddziałowy NSZZ FSG

w Białymstoku
www.zopodlaski.pl

 Ochotnicza Straż Pożarna
Ratownictwo Wodne
Nowy Dwór Mazowiecki


 

Link do strony głównej
Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej


Legitymacja NSZZ FSG

Aktualności MSW

stat4u