Get Adobe Flash player

Sygnał do Premier Beaty Szydło

Czy uważasz, że należy wysłać zdecydowany sygnał w formie zorganizowanej do Pani Premier Beaty Szydło o niezadowoleniu środowisk mundurowych z powodu braku postępów prac nad ustawami o zwolnieniach lekarskich L4, zaopatrzeniu emerytalnym w art. 15 A oraz propozycją wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu służby do 6 miesięcy?

Dodaj nową odpowiedź!
2 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

W dniu 30.08.2017 r. w Placówce Straży Granicznej Warszawa – Okęcie pożegnaliśmy odchodzącego na zasłużoną emeryturę związkowego kolegę. Po 25 latach służby w Straży Granicznej mjr SG Krzysztof  Kur postanowił pożegnać się z mundurem.

Służbę rozpoczął w 1992 roku w PSG Warszawa Okęcie. Pierwsze doświadczenie służbowe zdobywał w Grupie Bezpieczeństwa Lotów gdzie jako operator kontroli bezpieczeństwa realizował zadania związane z ochroną lotnictwa cywilnego. Następnie realizował zadania służbowe w Zespole Kontroli Specjalistycznych dokonując kontroli statków powietrznych. Jednak najdłużej związany był  z Grupą Interwencji Specjalnych. 

Systematycznie podnosił swoje wykształcenie ogólne oraz kwalifikacje zawodowe. W procesie kursów i szkoleń specjalistycznych nabył państwowe uprawnienia instruktorskie w wielu dyscyplinach sportu i rekreacji ruchowej.

Aktywnie uczestniczył w procesie szkolenia kadr dla potrzeb PSG Warszawa-Okęcie wykazując się dużą aktywnością oraz dobrą znajomością potrzeb kadrowych i szkoleniowych placówki. Realizował także szkolenia podstawowe dla funkcjonariuszy KGSG.

Brał czynny udział w szkoleniu żołnierzy MON przygotowujących się do wyjazdu na misje stabilizacyjne do Iraku i Afganistanu. Jest inicjatorem wielu szkoleń o charakterze ogólnokrajowym z zakresu działań specjalnych i pirotechnicznych we współpracy z funkcjonariuszami Policji, BOR, żołnierzami MON z jednostek saperskich, ŻW i JW 2305 GROM.

Czytaj więcej...

Ze względu na uwarunkowania techniczne oraz warunki pełnienia służby w kabinach kontrolerskich na najwyższym poziomie stołecznego lotniska w dni szczególnie upalne są wyjątkowo trudne. W odpowiedzi na liczne prośby funkcjonariuszy pionu kontroli granicznej o polepszenie warunków służby ZT postanowił zakupić 7 szt. wentylatorów do kabin kontrolerskich. ZT prowadzi również rozmowy ze stroną służbową (pionem logistyki) o kompleksowe polepszenie komfortu dokonywania kontroli granicznej na wszystkich poziomach lotniska. 

W dniu 27.05.2017 r. z inicjatywy Zarządu Terenowego NSZZ FSG przy PSG Warszawa Okęcie odbyła się impreza integracyjna w postaci spływu kajakowego. Przepiękne plenery rzeki Pilicy towarzyszyły czynnemu wypoczynkowi związkowców, ich rodzin i przyjaciół. W spływie wzięło udział ponad 20 osób, które w przyjaznej atmosferze naładowały "akumulatory" po męczącym tygodniu pracy. Trasa spływu wiodła od miejscowości Budy Michałowskie do miasteczka Warka. Mając zapewniony kojący szumu przepływającej rzeki organizatorzy w osobach kol. Sławka Marata i Leszka Mrowińskiego zadbali też o pyszne menu w postaci smakowitych przekąsek przyrządzonych na ognisku i grillu. Po udanej i bezpiecznie przeprowadzonej imprezie wszyscy naładowani energią wrócili do domów.
 
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję tej imprezy.

W dniu 10.04.2017r. w pomieszczeniach służbowych PSG Warszawa-Okęcie odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  W uroczystości udział wzięli funkcjonariusze i pracownicy cywilni Placówki. Swoja obecnością imprezę uświetnili: zastępca Komendanta PSG Warszawa-Okęcie pan mjr SG Krzysztof Jurkowski, ksiądz kapelan NwOSG ppłk SG Ryszard Preuss oraz przewodniczący ZO NSSZFSG przy NwOSG – kol. Robert Lis.

Przybyłych gości serdecznie przywitał przewodniczący ZT NSZZFSG przy PSG Warszawa-Okecie kol. Sławomir Marat. O istocie Świąt Wielkanocnych kilka słów powiedział Ksiądz Kapelan, po czym poświęcił przygotowane pokarmy. Serdeczne życzenia wszystkim obecny złożył zastępca Komendanta mjr SG Jurkowski.

W miłej i pełnej życzliwości atmosferze obecni przystąpili do degustacji przygotowanego poczęstunku. Spotkanie świąteczne było doskonałą okazją do integracji wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Placówki, co było możliwe dzięki zaangażowaniu ZT oraz kadry kierowniczej Placówki.

Czytaj więcej...

W dniu 24 lutego 2017 roku z inicjatywy  ZT NSZZ FSG  na terenie Placówki Straży Granicznej  Okęcie odbyła się uroczystość pożegnania odchodzącego na „emeryturę” psa służbowego o  imieniu „Grafi”.

Grafi to Labrador Retriever o specjalności MWiB. Nabyty i wyszkolony w 2010 roku w OSS SG w Lubaniu. Był bardzo dynamicznym i skutecznym psem, cecha silniej determinacji zdobycia nagrody przekładała się na efektywną pracę. Przyjazny i miły do ludzi, odważny i dominujący względem innych psów. Oprócz podstawowych działań prewencyjno-rozpoznawczych na Lotnisku Warszawa Okęcie brał udział w licznych ważnych wydarzeniach związanych z zapewnieniem  bezpieczeństwa publicznego.

Grafiemu życzymy dużo radosnych chwil na psiej„emeryturze”. Ze strony służbowej pieska żegnał kierownik zespołu kontroli specjalistycznych chor. sztab. SG Grzegorz Modzelewski. Ze strony związkowej Przewodniczący ZT Sławek Marat i  Wiceprzewodniczący ZT Tomek Lisowski. Związkowcy wręczyli Grafiemu prezenty (smycz, obroże z pamiątkową przywieszką i worek karmy). Niestety Grafi będąc w służbie nie doczekał się wejścia w życie przepisów, które umożliwiłoby  przekazanie  opiekunowi jego miski, legowiska, smyczy i innego wyposażenia. Szkoda, że inne akty  prawne  uchwala się w jedną noc, a tak prosta i ludzka (psia) sprawa pozostaje nie załatwiona. Darmowe szczepienia i leczenie psiego emeryta pozostaje obecnie w sferze marzeń.

Czytaj więcej...

Użytkowników:
2
Artykułów:
1582
Zakładek:
13
Odsłon artykułów:
4971711

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej Związek Zawodowy Strażaków Florian Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa

facebook

ZO NSZZ FSG przy NWOSG

Cosinus

 

 

 

Współpraca

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Komendzie Głównej Straży Granicznej


Związek Zawodowy Strażaków "Florian"
Mazowiecki Zarząd Wojewódzki


 
Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów WOJ.MAZOWIECKIEGO


Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Morskim Oddziale Straży GranicznejZarząd Oddziałowy NSZZ FSG

w Białymstoku
www.zopodlaski.pl

 Ochotnicza Straż Pożarna
Ratownictwo Wodne
Nowy Dwór Mazowiecki


 

Link do strony głównej
Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej


Legitymacja NSZZ FSG

Aktualności MSW

stat4u