Get Adobe Flash player

Sygnał do Premier Beaty Szydło

Czy uważasz, że należy wysłać zdecydowany sygnał w formie zorganizowanej do Pani Premier Beaty Szydło o niezadowoleniu środowisk mundurowych z powodu braku postępów prac nad ustawami o zwolnieniach lekarskich L4, zaopatrzeniu emerytalnym w art. 15 A oraz propozycją wydłużenia okresu rozliczeniowego czasu służby do 6 miesięcy?

Dodaj nową odpowiedź!
2 możliwych do oddania głosów

jVS by www.joomess.de.

W związku z korzystnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, stanowiącym, że funkcjonariusze starający się o podwyższenie emerytury nie będą musieli wykazywać okresów służby w warunkach „bezpośrednio" zagrażających ich życiu lub zdrowiu

Organizacja Oddziałowa NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale SG przy współpracy z "Omega Kancelarie Prawne Sp z o.o."
przygotowała dla funkcjonariuszy gotowy wniosek do wykorzystania.

Prosimy o informację jakie będzie stanowisko ZER MSW w stosunku do złożonych wniosków
 
Trybunał Konstytucyjny uznał, że taki obowiązek nałożony rozporządzeniem Rady Ministrów jest niezgodny z konstytucją i ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Ci zaś, którym odmówiono podwyższenia emerytury w przeszłości, będą mogli się domagać wyrównania.

Funkcjonariusze starający się o podwyższenie emerytury nie będą musieli wykazywać okresów służby w warunkach „bezpośrednio" zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Trybunał Konstytucyjny uznał, że taki obowiązek nałożony rozporządzeniem Rady Ministrów jest niezgodny z konstytucją i ustawą o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy. Ci zaś, którym odmówiono podwyższenia emerytury w przeszłości, będą mogli się domagać wyrównania.

Wyrok Trybunału dotyczy zbadania zgodności § 4 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 maja 2005 roku w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej,

Czytaj więcej...

(...)"O 1,6 proc. zwiększą się w tym roku renty i emerytury. GUS podał wskaźnik realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2013 r. potrzebny do obliczenia waloryzacji świadczeń. Jak podwyżka przełoży się na portfele? Emerytura minimalna wzrośnie o 13 zł, a przeciętna, która wyniosła w III kw. 2013 r. 1983 zł, będzie wyższa o 32 zł.

Procentowo to najniższa waloryzacja od 2002 r. Wówczas wyniosła ona zaledwie 0,5 proc. Dla porównania w zeszłym roku sięgnęła 4 proc., czyli była niemal trzy razy wyższa. Jednak choć kwoty podwyżek nie będą wysokie, to realnie emeryci nie tracą. Dlaczego?

Rząd korzysta z niskiej inflacji i będzie oszczędzał. Sejm z kolei ma pomysły na to, jak wydawać. Niższy od zakładanego wskaźnik waloryzacji tegorocznych rent i emerytur powoduje, że minister finansów wyda blisko 900 mln zł mniej na dotację do FUS, niż planował.(...)"

źródło: gazetaprawna.pl
Czytaj więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/777238,waloryzacja-emerytur-swiadczenia-wzrosna-srednio-o-32-zl.html

Użytkowników:
2
Artykułów:
1582
Zakładek:
13
Odsłon artykułów:
4971743

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej Związek Zawodowy Strażaków Florian Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa

facebook

ZO NSZZ FSG przy NWOSG

Cosinus

 

 

 

Współpraca

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Komendzie Głównej Straży Granicznej


Związek Zawodowy Strażaków "Florian"
Mazowiecki Zarząd Wojewódzki


 
Zarząd Wojewódzki
NSZZ Policjantów WOJ.MAZOWIECKIEGO


Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG
przy Morskim Oddziale Straży GranicznejZarząd Oddziałowy NSZZ FSG

w Białymstoku
www.zopodlaski.pl

 Ochotnicza Straż Pożarna
Ratownictwo Wodne
Nowy Dwór Mazowiecki


 

Link do strony głównej
Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej


Legitymacja NSZZ FSG

Aktualności MSW

stat4u