Get Adobe Flash player

(...)"Siedząc w Zimowe wieczory każdy karpiarz marzy o tym, aby znaleźć się nad wymarzonym łowiskiem gdzie będzie mógł wypróbować i przetestować swoje możliwości w spotkaniu z cyprinusami.

Wir pracy i codzienność nie zawsze daje nam możliwość znalezienia kilku dni na karpiową zasiadkę, ale czego to nie robimy aby moc się tam właśnie znaleźć. Zima to właściwie ten okres czasu gdzie możemy się zastanowić nad skompletowaniem sprzętu, oraz przynęt przez nas wybranych. Czas ten jest dość ważny pod kątem przemyśleń związanych z zasiadkami, konkretnymi i selektywnymi miejscami      z pośród wielu tkwiących w naszych głowach czy pobliskich okolicach.  Warto wybrać łowisko, które znajduje się w miarę możliwości blisko was gdzie nie tracicie dużo czasu na dojazdy, a macie możliwość obserwowania tej wody celem wyboru odpowiedniego miejsca i upewnienia się czy  w tej wodzie są osobniki, które nas interesują.(...)"

W dniach 24-27 Kwietnia na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie odbyła się  druga edycja Zawodów Karpiowych w których wzięło udział 10 – (2- osobowych drużyn). O godzinie 11:00 rozpoczęło się przywitanie drużyn przez Prezesa Koła PZW nr 56 P. Mieczysława Kalińskiego, oraz Głównego Organizatora z ramienia koła  II Maratonu Karpiowego P. Jarosława Sadłocha.

Po przywitaniu i wylosowaniu stanowisk drużyny zostały ugoszczone przysmakami z grilla które to przygotowywał sam ,,Pirat z Karaibów,, po czym udały się  na wyznaczone przez organizatorów miejsca.  Atmosfera od samego początku była  ś wietna, a czasami wręcz zabawna. Sygnałem do rozpoczęcia sondowania i wyznaczania miejsc połowu był dźwięk tuby, który rozniósł się  ok. godziny 14:00 oznajmiając rozpoczęcie zawodów.

Czytaj więcej...

facebook

ZO NSZZ FSG przy NWOSG

stat4u